151432-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Konsulttjänster för transportsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster Trafikplanering, trafiksäkerhet, hållbart resande, mobility management
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster inom trafikplanering, trafiksäkerhet, hållbart resande och mobility management.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen