151465-2021 - ResultatSverige-Umeå: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Processledare Skogsprogrammet Västerbotten samt strategiskt stöd för Länsstyrelsens skogs- och fjällstrategiarbete
Referensnummer: 100-10090-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen ska köpa tjänsten processledare som ska arbeta med att genomföra det regionala skogsprogrammet i Västerbotten samt vara ett strategiskt stöd för Länsstyrelsens strategi och processer inom framförallt skog och fjäll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen