151528-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter avseende: ventilation, VS-värmepump, konsultklimatkyla, energi, styr och regler samt VS-värme och sanitet.
Referensnummer: 20/172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphandlande myndighets behov av konsulttjänster för område ventilation, VS värmepump, klimatkyla, energi och styr och regler samt VS-värme och sanitet för utförande av uppdrag av varierande storlek.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen