Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Postförmedling av oadresserad samhällsinformation
Referensnummer: HSN 2020-0787
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser postförmedling (inklusive distribution och utdelning) av oadresserad samhällsinformation till hushållen i Stockholms län. Tjänsterna gäller främst postförmedling av tidningen 1177 Vårdguiden, Region Stockholms informationstidning till invånarna i länet. Upphandlingen omfattar även postförmedling av annan oadresserad samhällsinformation till hushållen. Beställare i denna upphandling är hälso- och sjukvårdsförvaltningen i Region Stockholm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64110000 Postgång, 64111000 Posttjänster för tidningar och tidskrifter, 64121100 Postutdelning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen