Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Print som tjänst
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktet avser print som tjänst för Sundsvalls kommun koncern, där Sundsvalls kommun har för avsikt att teckna avtal med Office Sverige AB,
Organisationsnummer 556354-4948. Med den bakgrunden genomför vi frivillig förhandsinsyn. Detta innebär att vi har en frivillig avtalsspärr om minst tio dagar från annonsens publicering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen