151548-2019 - PlaneringSverige-Järfälla: Telekommunikationstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsoperatör
Referensnummer: 18/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en tjänstekoncession avseende en kommunikationsoperatör ("KO").
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412000 Kommunikationsnät, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bifogad förhandsannons. Upphandlingsdokument kommer preliminärt att publiceras den 29 maj 2019.