151572-2020 - KonkurrensutsättningSverige-STRÄNGNÄS: Säkerhetstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster/larmcentraltjänster
Referensnummer: KS/2020:117-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att lämna anbud avseende bevakningstjänster/larmcentraltjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bevakningstjänster
Del nr: Anbudsområde A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Larmcentraltjänster
Del nr: Anbudsområde B
79711000 Larmövervakningstjänster