151590-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Byggnadsanläggning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bygg-mark, VA- och anläggningsarbeten
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar utförande av Bygg-, mark-, VA- och anläggningsarbeten åt Beställaren inom Kalmar Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen