II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inom projekt Årstafältet/Östberga finns en organisation med tre projektledare som leds av en huvudprojektledare. Varje projektledare ansvarar för ett eller flera delprojekt inom Årstafältet/Östberga där det i varje delprojekt finns en organisation med projektledare, byggprojektledare, landskapsarkitekt etc enligt stadens modell för hur exploateringsprojekt organiseras. Uppdraget omfattar att ersätta en av projektledarna under dennes föräldraledighet.