Smedjebackens kommun inbjuder Er härmed att inkomma med anbud avseende denna upphandling beskriven i upphandlingsdokumenten. Ramavtalet omfattar transport av grusprodukter och övriga förekommande transporter inom kommunen. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 34134100 Lastbilar med flak, 34142100 Lastbilar med hissflak, 60100000 Vägtransporter, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen