2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inspektion av Norrköpings kommuns bryggor, kajkonstruktioner och badplatser, version 2
Beskrivning: Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende Inspektion av Norrköpings kommuns bryggor, kajkonstruktioner och badplatser, och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Uppdraget omfattar att utföra inspektion och i förekommande fall särskild inspektion av de bryggor, kajkonstruktioner samt bottenrensning av de kommunala badplatserna som Norrköpings kommun förvaltar. Det ingår även i uppdraget att utföra dykinspektioner. Inspektören ska vara rådgivare i reparations- och underhållsfrågor och bistå med teknisk kompetens vid start- och byggmöten vid kommande reparationer. Vidare omfattar uppdraget vara stöd inför projektering av identifierade skador. Upphandlingen avser reslutera i ett avtal med en (1) anbudsgivare och med en maximal avtalstid om sex (6) år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106175:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster