2. Förfarande
Förfarande
Titel: Polititransporter till Polisregion Bergslagen, Mitt, Stockholm, Öst, Väst och Syd
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal avseende polititransporter som ska tillgodose Polismyndighetens behov inom polisregion Bergslagen, Mitt, Stockholm, Öst, Väst och Syd. Med polititransporter avses hämtning, transport och avlämning av avlidna personer som ska genomgå rättsmedicinsk underöskning vid Rättsmedicinalverket (RMV). Det gäller främst dödsfall som inträffat hastigt och oväntat.
Intern identifierare: A382.663/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster, 98371000 Begravningstjänster, 98371200 Begravningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1 Dalarna
Beskrivning: .
Intern identifierare: 1 Dalarna
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2 Värmland
Intern identifierare: 2 Värmland
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3 Örebro
Intern identifierare: 3 Örebro
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 4 Gävleborg
Intern identifierare: 4 Gävleborg
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 5 Uppsala
Intern identifierare: 5 Uppsala
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 6 Västmanland
Intern identifierare: 6 Västmanland
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 7 Stockholm/Gotland
Intern identifierare: 7 Stockholm/Gotland
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 8 Södermanland
Intern identifierare: 8 Södermanland
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 9 Östergötland
Intern identifierare: 9 Östergötland
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 10 Jönköpings län
Beskrivning: Kommuner: Jönköping, Habo och Mullsjö
Intern identifierare: 10 Jönköpings län
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 11 Jönköpings län
Beskrivning: Kommuner: Tranås, Aneby, Nässjö, Sävsjö, Eksjö och Vetlanda
Intern identifierare: 11 Jönköpings län
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 12 Jönköpings län
Beskrivning: Kommuner: Vaggeryd, Gnosjö, Värnamo och Gislaved
Intern identifierare: 12 Jönköpings län
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 13 Halland
Intern identifierare: 13 Halland
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 14 Västra Götaland (exklusive Polisområde Storgöteborg)
Intern identifierare: 14 Västra Götaland (exklusive Polisområde Storgöteborg)
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 15 Polisområde Storgöteborg
Beskrivning: Kommuner: Göteborg, Partille, Härryda, Mölndal, Kungälv, Ale och Öckerö
Intern identifierare: 15 Polisområde Storgöteborg
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 16 Kalmar
Intern identifierare: 16 Kalmar
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 17 Kronoberg
Intern identifierare: 17 Kronoberg
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 18 Blekinge
Intern identifierare: 18 Blekinge
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 19 Skåne
Intern identifierare: 19 Skåne