151819-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Fjärrvärmepanna
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 78 Upphandling av tillverkning och montage av komplett konvektion till panna 4
Referensnummer: 18/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42515000 Fjärrvärmepanna
II.1.4.
Kort beskrivning
Vid Västervik Miljö & Energi AB:s huvudanläggning för fjärrvärmeproduktion, Stegeholmsverket, skall delar av panna 4 renoveras. VMEAB har för avsikt att upphandla 1 styck komplett konvektion till panna 4.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen