2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt- och byggledningsuppdrag
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att tillgodose Specialfastigheters behov av att relativt snabbt och enkelt kunna beställa konsulttjänster för projekt- och byggledningsuppdrag, med avtalade timpriser.
Intern identifierare: SPF2026-012
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projekt- och byggledningsuppdrag