Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, support och förvaltning av Open ePlatform
Referensnummer: 20/155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal med en leverantör som ansvarar för drift, support och förvaltning av Open ePlatform. Leverantören ska arbeta långsiktigt, kontinuerligt och strategiskt med utvecklingsarbete i linje med de förändringar som sker i samhället.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72261000 Stödtjänster för programvara, 72510000 Administrativa tjänster för datorer, 72514100 Förvaltning av anläggning och datordrift, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen