Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster
Referensnummer: LD18/03468
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fullservicelaboratorier
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier, 71900000 Laboratorietjänster, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33132000 Tandimplantat, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Specialservicelaboratorier
Del nr: 2
Närservicelaboratorier
Del nr: 3