151967-2023 - ResultatSverige-Askersund: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Skolpsykologtjänster för Askersunds kommun
Referensnummer: 22UPPH16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar skolpsykologtjänster som kan gälla barn/elever inom förskoleklass, grundskola, samt grundsärskola och ska utföras för den kommunala verksamheten i Askersunds kommun.
Uppdraget innebär att arbeta främjande och förebyggande för att undanröja hinder för lärande, men även att göra utredningar och bedömningar samt genomföra konsultativa och stödjande insatser
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen