152022-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färska grönsaker, frukt, potatis och rotfrukter 2
Referensnummer: GNU 2022/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar färska grönsaker, frukt, potatis och rotfrukter till kommunerna Borlänge, Gagnef, Ludvika, Smedjebacken och VBU.