152023-2022 - ÄndringSverige-Borås: Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongmarkstens- och Naturstensprodukter
Referensnummer: 2021-00090IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44900000 Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med Leverantör som tillgodoser Servicekontorets behovs av mark- och naturstensprodukter.