152026-2022 - ÄndringSverige-Skellefteå: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
En (1) lastväxlare TK 182
Referensnummer: UH-2022-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en (1) lastväxlare till transportavdelningen. Anskaffningen är ett ersättningsfordon.
Lastväxlaren ska användas till återvinningscentraler, köra grus, sopor till Umeå, slamkörning och ADR körning biogas mm.