Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemverktyg för GIS.
Referensnummer: 2017-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierp och Östhammars kommun upphandlar verktyg för hantering av geodata och GIS-funktionalitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen