152107-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Dataarkivering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information E-arkiv
Referensnummer: SU FV-0869-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72252000 Dataarkivering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett universitetsövergripande behov är givetvis en väl fungerande process för arkivering och att inneha de bästa av förutsättningar för skapandet av detta.
Stockholms universitet samlar nu information om möjligheter för e-arkivering bl.a. om möjliga tjänster, funktionalitet och säkerhet, inför en eventuell upphandling. Ersättning utgår inte för deltagande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen