152136-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekrytering av chefer och specialister
Referensnummer: 447/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar rekrytering av chefer och specialister.
Föregående års volym uppskattas cirka 1 400 000 kronor totalt för extern rekrytering av chefer och specialister för samtliga upphandlande myndigheter.
Takvolym antal hela rekryteringar per upphandlande myndighet
Helsingborgs stad - 80 stycken
Helsingborgs hamn AB - 40 stycken
Nordvästra Skånes Renhållnings AB - 24 stycken
Räddningstjänsten Skåne Nordväst - 15 stycken
Båstads kommun - 12 stycken
Landskrona stad - 160 stycken
Åstorps kommun - 15 stycken
Örkelljungas kommun - 20 stycken.
Takvolymen ska inte förväxlas med uppskattad omfattning för upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen