Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och service av pelletsanläggningar
Referensnummer: 22293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44620000 Värmeledningselement och centralvärmepannor samt delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser drift och service av pelletsanläggningar i Umeå kommuns fastigheter utifrån de för tiden gällande lagar och föreskrifter. Vid utförandet av uppdraget samt vid tillkommande arbete på pelletsanläggningarna ska särskild hänsyn tas till upprättad ATEX-klassning. JOBB SOM ÄR UNDANTAGNA UNDER AVTALSTIDEN För projekt och tillkommande arbeten som överstiger 50 000 kr äger köparen rätten att göra en separat upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44620000 Värmeledningselement och centralvärmepannor samt delar, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
xx