Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72310000 Behandling av data, 72311100 Datakonvertering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser IT-system för Bygg och Miljö avdelningarnas ärendehantering i Tjörns kommun. Upphandlingen inkluderar även alla tillhörande konsulttjänster för införandet av systemet samt framtida support.