152274-2017 - ResultatSverige-Lund: Arrangering av blomsteruppsättningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor, blomsterarrangemang och hyra av växter.
Referensnummer: V 2017/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för blommor, blomsterarrangemang, hyra och skötsel av växter, köp av större växter inkl. tillbehör, serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen