152326-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ekonomiska informationssystem – Affärssystemlösning Hedemora och Säters kommuner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAffärssystemlösning Hedemora och Säters kommuner
BeskrivningUpphandlingscenter inbjuder till anbudsansökan gällande upphandling av Affärssystemlösning till Hedemora och Säters kommuner enligt nedanstående instruktioner och bifogade dokument. Förfarandet för upphandlingen kommer ske enligt ett förhandlat förfarande med förgående annonsering och syftar till att skapa ett avtal för leveransavtal, installation och införande av en affärssystemlösning i enlighet med avtalade specifikationer. I avtalet ingår införande, leverans, service, support, integrationer, optioner samt förbättringar och vidareutveckling av systemet.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127399:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48810000 Informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444000 Redovisningssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Optioner
Beskrivning av alternativenSka förhandlas