See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kognitiva hjälpmedel
Beskrivning: Upphandling avseende kognitiva hjälpmedel genom KHS (kommunal hjälpmedelsamverkan) till samtliga 12 kommuner i Kalmar län och Region Kalmar län.
Intern identifierare: U-115-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Visuell tidsnedräknare/timer - med ljusdioder i stapel
Intern identifierare: 1829722-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Visuell tidsnedräknare/timer - cirkel
Intern identifierare: 1829721-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Planeringstavla med och utan veckofärger
Intern identifierare: 1829723-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Elektronisk planeringstavla med aktivitetslarm och skrivyta
Intern identifierare: 1829724-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Elektronisk kalender (utan aktivitetslarm)
Intern identifierare: 1829725-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Elektronisk kalender med aktivitetslarm, stationär med och utan bärbar enhet
Intern identifierare: 1829726-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Bärbart tids- och planeringssystem
Intern identifierare: 1829728-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Stationärt tids- och planeringssystem
Intern identifierare: 1829729-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1829730-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Programvara tids- och planeringssystem
Intern identifierare: 1853665-9