152363-2017 - ÄndringSverige-Kalmar: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel grossist.
Referensnummer: 2016-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställarens behov av ett grossistsortiment av livsmedel enligt Anbudsprislista bilaga 2 för enheter inom skolverksamhet, servicehus, centralkök, förskolor m.fl. för successivt uttag under avtalstiden.