See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporttjänster
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att komplettera VMEAB´s egna fordonspark, någon garantivolym lovas ej. Tjänsterna ska innefatta olika typer av kranbilar, mobilkran, lastbil, lastväxlarbil samt hantera vissa typer av avfall.
Intern identifierare: U-077-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1514983
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1a - Kranbil - VMEAB
Intern identifierare: 1524927
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2a - Mobilkran (storlek mindre) - VMEAB
Intern identifierare: 1524933
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 3a - Mobilkran (storlek större) - VMEAB
Intern identifierare: 1524934
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Del 4a - Lastbil/lastväxlare - VMEAB
Intern identifierare: 1524935
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Del 5a - Dumper m.m. - VMEAB
Intern identifierare: 1524937
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Del 6 - Lastväxlare/container m.m. VMEAB
Intern identifierare: 1524939
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Del 1b - Kranbil - VBAB
Intern identifierare: 1592955
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Del 2b - Mobilkran (storlek mindre) - VBAB
Intern identifierare: 1592956
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Del 3b - Mobilkran (storlek större) - VBAB
Intern identifierare: 1592957
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Del 4b - Lastbil/lastväxlar - VBAB
Intern identifierare: 1592958
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Del 5b - Avfall - VBAB
Intern identifierare: 1592959
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Del 1c - Kranbil - Västervik kommun
Intern identifierare: 1592960
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Del 2c - Mobilkran (storlek mindre) - Västervik kommun
Intern identifierare: 1592961
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Del 3c - Mobilkran (storlek större) - Västervik kommun
Intern identifierare: 1592962
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Del 4c - Lastbil/lastväxlar - Västervik kommun
Intern identifierare: 1592963
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Del 5c - Avfall - Västerviks kommun
Intern identifierare: 1592964
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Del 7 - Transport av avfall VMEAB
Intern identifierare: 1635626