2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markprojektör till Nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Uppdraget avser markprojektering och yttre VA för utförandeentreprenad av nybyggnation av simhall/badhus. Uppdraget omfattar projektering i skedena systemhandlingsskede, detaljprojekterings-/bygghandlingsskede och relationshandlingsskede och innebär leveranser av handlingar i samtliga av dessa skeden. Uppdraget kommer även omfatta projektering inför rivning av utomhusbassänger och utemiljö kring befintliga badet.
Intern identifierare: 24/62
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71353000 Markmätningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Konsult