Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Beställarens uppgift är att med denna upphandling tilldela en (1) leverantör ramavtalet och därmed tillgodose Beställarnas behov av skrivare, multifunktionsskrivare (MFP) och tillbehör. Detta ska ske via köp. Till detta tillkommer även tjänster