152412-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ljusdal: Lastbilar med flak
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slambil 2020 Ljusdal Renhållning AB
Referensnummer: 8718
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134100 Lastbilar med flak
II.1.4.
Kort beskrivning
Slambil för insamling av slam från enskilda brunnar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134100 Lastbilar med flak, 34142100 Lastbilar med hissflak, 34144410 Slamsugare, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen