15246-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsskydd AB Transitio
Referensnummer: ABT-2099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av försäkringsskydd- AB Transitio
Försäkringsområden:
Egendomsförsäkring
Ansvarsvarsförsäkring
Terrorismförsäkring
Förmögenhetsbrottförsäkring
Rättsskyddsförsäkring
VD & Styrelseansvarsförsäkring
Tjänstereseförsäkring
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen