152524-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Industrimaskiner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1168 Service och Underhåll Maskiner för Södertälje Hamn.
Referensnummer: TI 2016-1168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och Underhåll av truckar i Södertälje Hamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran, 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen