152562-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ronneby: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård och skolläkare
Referensnummer: 21/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ronneby kommun, AB Ronneby Industrifastigheter, AB Ronnebyhus och Ronneby Miljö och Teknik ABs behov av företagshälsovård och skolläkare i omfattning och villkor enligt upphandlingsdokumentet. Anbudets giltighetstid Anbud ska vara giltigt till och med 31.12.2021 00:00.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar Ronneby kommun, AB Ronneby Industrifastigheter, AB Ronnebyhus och Ronneby Miljö och Teknik ABs behov av företagshälsovård och skolläkare i omfattning och villkor enligt upphandlingsdokumentet. Anbudets giltighetstid Anbud ska vara giltigt till och med 31.12.202100:00.