152615-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ- och vaktmästartjänster
Referensnummer: 2018-6522
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndighetens behov av städ- och vaktmästartjänster.
Upphandlingen omfattar daglig underhållsstädning av lokal Gredbyvägen 43, Eskilstuna samt behovsstyrda vaktmästartjänster.
Sista anbudsdag
2019-01-31
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen