152625-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: Specialfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksfordon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av ett (1) nytt biblioteksfordon för biblioteksverksamhet i Helsingborgs stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34134100 Lastbilar med flak, 34144760 Bokbussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen