152673-2022 - ResultatSverige-Umeå: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tågresor
Referensnummer: RS 3-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tågresor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60200000 Järnvägstransport, 60210000 Kollektivtrafik med tåg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behovet beräknas till 10 000 enkelresor per år. Upphandlingens takvolym är 15 000 enkelresor per år.
Se bifogad bilaga "Statistik tågresor".