152758-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbelmontörer 2017.
Referensnummer: 2.7.2-5349/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50850000 Reparation och underhåll av möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster inom Möbelmontering, möbelreparationer samt montering av AV-utrustning på väggar, mellanlagring av beställda möbler under kortare period samt borttransportering av gamla möbler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44220000 Inredningssnickerier, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45421000 Snickeriarbeten, 45421153 Montering av väggfasta möbler, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen