15281-2018 - ResultatSverige-Malmö: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måleriarbeten Ramavtal 2018
Referensnummer: 2017MKB-3465
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av måleriarbeten. I huvudsak utförs dessa måleriarbeten i lägenheter, lokaler, övriga allmänna utrymmen samt en del utvändig målning och underhållsprojekt.
Upphandlingen består av 4 olika delar:
—Del A: Områdesentreprenör.
—Del B: Lägenheter med takhöjd över 2,74 m.
—Del C: Affärsområde Lokal och Affärsområde Student.
—Del D: Måleripoolen.
Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud i en eller flera delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen