152821-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Internettjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av e-upphandlingstjänst.
Referensnummer: 389328–AI887528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en webbaserad upphandlingstjänst under fyra (4) år, kallat Upphandlingstjänsten, där delar av upphandlingsprocessen kan genomföras på ett säkert och strukturerat sätt enligt gällande lagkrav.
Upphandlingstjänsten ska stödja följande funktioner; annonsering, kommunikation med anbudsgivare, mottagande av anbud, utvärdering av anbud samt medge uttag av rapporter.
Upphandlingstjänsten består av en leverantörsportal och en användardel. Leverantörsportalen ska medge att leverantörer/potentiella anbudsgivare kan söka upphandlingar och skapa konto, varvid e-kommunikation mellan leverantörer och FMV upprättas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen