Förbrukningsmaterial, labkemikalier och specialgas 2021
Referensnummer: 2020-0668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenlaboratoriet vid Uppsala Vatten och Avfall AB utför analyser av olika typer av vatten och slamprover. Upphandlingen omfattar förbrukningsmaterial, laboratoriekemikalier, specialgas och plastflaskor till verksamheten uppdelat på fyra anbudsområden. Anbud kan lämnas på valfria anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsområde A - Specialgaser
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24950000 Kemiska preparat, 24960000 Olika slag av kemiska produkter, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde B - Laboratoriekemikalier
Del nr: 2
Anbudsområde C - Förbrukningsmaterial för vattenlaboratoriet
Del nr: 3
Anbudsområde D - Plastflaskor för provtagning.
Del nr: 4