152830-2020 - ResultatSverige-Umeå: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressionsbandage
Referensnummer: HSN 1233-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar kompressionsartiklar inom lymfödemterapi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Justerbar kompression
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kompressionsprodukter i standardutförande för arm och hand
Del nr: 2
Kompressionsprodukter i standardutförande för ben och fot
Del nr: 3
Kompressionsbyxa
Del nr: 4
Suspensoar
Del nr: 5
Kompressionsbälte
Del nr: 6
Bysthållare
Del nr: 7
Material som främjar mobilisering av ödem
Del nr: 8
Övriga kompressionsprodukter
Del nr: 9
KOMPRESSIONSPRODUKTER I STANDARDUTFÖRANDE FÖR BEN OCH FOT KKL1 KRAFTIG
Del nr: 10
Måttsydda kompressionsprodukter för hand och arm
Del nr: 11
Måttsydda kompressionsprodukter för ben och fot
Del nr: 12
Måttsydda kompressionsprodukter Kompressionsbyxa
Del nr: 13
Måttsydda kompressionsprodukter Kompressionsbälte
Del nr: 14
Måttsydda kompressionsprodukter Bysthållare
Del nr: 15
Måttsydda kompressionsprodukter Material som främjar mobilisering av ödem
Del nr: 16