152835-2017 - ResultatSverige-Härnösand: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs.
Referensnummer: 16LS10632
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av tjänst för utförande av fönsterputs på Landstinget Västernorrlands fastigheter med verksamheter framförallt inom primär- och folktandvård.
Anbud kan lämnas på 3 områden:
— Sundsvall-Härnösandsområdet,
— Sollefteå-Kramforsområdet,
— Örnsköldsviksområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen