152850-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Tvättrörslinje
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättrör samt centrifug
Referensnummer: 17/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42995100 Tvättrörslinje
II.1.4.
Kort beskrivning
TvNo textilservice AB (556194-6152) avser att upphandla tvättrör och centrifug för tvätt av textilier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42716100 Tvättanläggningar, 42716120 Tvättmaskiner, 42931000 Centrifuger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen