Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ramavtal för el-materiel såsom installations- och industrimateriel. Ramavtalet omfattar nettoprissatta artiklar på mängdlista samt tillgång till Säljarens övriga sortiment inom dessa produktkategorier till ett rabatterat pris.
Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande.