152909-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionspumpar
Referensnummer: UPPH2019-0336
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala avser att teckna ett nytt ramavtal på infusionsutrustning. Utrustningen ska integreras med befintlig utrustning och är avsedda som delvis utbyte och delvis tillägg till befintlig utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33194000 Apparatur och instrument för transfusion och infusion, 33194100 Utrustning för infusion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 17.1.2020 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.