152928-2020 - ResultatSverige-Falun: Desinfektionsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Disk- och spoldesinfektorer
Referensnummer: RD19/05753
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på disk- och spoldesinfektorer till Region Dalarna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1 - Diskdesinfektor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39330000 Desinfektionsutrustning, 39713100 Diskmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2 - Spoldesinfektor
Del nr: 2
Grupp 3 - Diskdesinfektorer Bänk/Bordsutförande
Del nr: 3
Grupp - 4 Spoldesinfektorer toppmatad modell
Del nr: 4