See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Planerat gatuunderhåll Innerstaden
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande planerat gatuunderhåll. Arbetena består av ombyggnation av gator, gångbanor, cykelvägar, justering av kantsten och gatuhöjder, anläggning av växtbäddar samt dagvattenanläggning mm. Antalet arbetsobjekt uppskattas till ca.30st per år, antalet varierar från år till år och är beroende av beställaren budgetläge. Någon volymgaranti lämnas inte.
Intern identifierare: T2024-02272
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233120 Vägbygge, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Planerat gatuunderhåll Innerstaden